Gå till innehåll

Alice Teodorescu råkade nog säga för mycket i Dagens Nyheter

I en stor intervju i Dagens Nyheter uttryckte Alice Teodorescu bland annat att hon inte har något något gemensamt med Sverigedemokraterna. Hon påstod även att hon är för fri invandring och öppna gränser. Något som fick Sverigedemokraternas partiledare, Jimmie Åkesson, att reagera. Frågan Monika ställer sig är dock vilken politik i så fall Alice Teodorescu kommer driva i Europaparlamentet, om hon i grunden är för fri invandring?

Donera gärna via Swish: 123 121 49 31

Bli medlem i kanalen för att stötta Riks https://www.youtube.com/channel/UC92Oxzg1gRXf7awoRX3GG8g/join


Glöm inte bort att prenumerera på vår kanal om ni gillar det vi gör! 👍 Kommentera gärna men glöm inte bort att hålla en trevlig ton!

Besök gärna vår hemsida på riks.se

Glöm inte bort att följa oss på: Instagram: https://www.instagram.com/riksstudios/ Facebook: https://www.facebook.com/Riksstudios Twitter: https://twitter.com/Riksstudios

Vi tar gärna emot era synpunkter på våra program: 💻 redaktion@riks.se

Tipsa oss: tips@riks.se Ansvarig utgivare: Richard Sörman

Senaste från Riks