
Alla statsråd i regeringen firar att de tagit simborgarmärket, förkunnas det på infrastruktur- och bostadsminister Andreas Carlsons (KD) sociala medier. Det var socialminister Jakob Forssmed (KD) och statsminister Ulf Kristersson som utmanat sina kollegor, skriver han. Simborgarmärket innebär att man kan simma 200 meter.
Donera gärna via Swish: 123 121 49 31 (Rplay Nordic Media AB) Eller Bankgiro: 212-6381 Bli medlem i kanalen för att stötta Riks https://www.youtube.com/channel/UC92Oxzg1gRXf7awoRX3GG8g/join
Riks #Sverige
Glöm inte bort att prenumerera på vår kanal om ni gillar det vi gör! 👍 Kommentera gärna men glöm inte bort att hålla en trevlig ton!
Besök gärna vår hemsida på riks.se
Glöm inte bort att följa oss på: Instagram: https://www.instagram.com/riksstudios/ Facebook: https://www.facebook.com/Riksstudios Twitter: https://twitter.com/Riksstudios
Vi tar gärna emot era synpunkter på våra program: 💻 redaktion@riks.se
Tipsa oss: tips@riks.se Ansvarig utgivare: Richard Sörman
Kommentarer förhandsgranskas inte av Riks och är inte redaktionellt material. Du är själv juridiskt ansvarig för det du skriver i kommentarsfältet.