Dags för visitationszoner – "Problemen finns i utanförskapsområden"

Dags för visitationszoner – "Problemen finns i utanförskapsområden"
Publicerad den

Under onsdagen äger omröstningen om införandet av så kallade säkerhetszoner, eller visitationszoner, rum i riksdagen. Riks har talat med Katja Nyberg (SD), som har polisbakgrund, om den nya lagen som Tidöregeringen menar är en viktig pusselbit i kampen mot den importerade kriminaliteten.

Donera gärna via Swish: 123 121 49 31

Bli medlem i kanalen för att stötta Riks https://www.youtube.com/channel/UC92Oxzg1gRXf7awoRX3GG8g/join

Riks #Sverige

Glöm inte bort att prenumerera på vår kanal om ni gillar det vi gör! 👍 Kommentera gärna men glöm inte bort att hålla en trevlig ton!

Besök gärna vår hemsida på riks.se

Glöm inte bort att följa oss på: Instagram: https://www.instagram.com/riksstudios/ Facebook: https://www.facebook.com/Riksstudios Twitter: https://twitter.com/Riksstudios

Vi tar gärna emot era synpunkter på våra program: 💻 redaktion@riks.se

Tipsa oss: tips@riks.se Ansvarig utgivare: Richard Sörman

Kommentarer förhandsgranskas inte av Riks och är inte redaktionellt material. Du är själv juridiskt ansvarig för det du skriver i kommentarsfältet.

Populära artiklar

No stories found.
logo
Riks
riks.se