Henrik Sjögren: Så lurar utländska "studenter" Sverige

Henrik Sjögren: Så lurar utländska "studenter" Sverige
Publicerad den

16 000 personer fick uppehållstillstånd 2023 för studier i Sverige. Men många av dessa personer bedriver aldrig några studier och anmärkningsvärt många försvinner i Sverige. Henrik Sjögren, journalist på tidningen Fokus, intervjuas av Richard Sörman angående sin senaste granskning av svensk migrationspolitik.

Donera gärna via Swish: 123 121 49 31

Bli medlem i kanalen för att stötta Riks https://www.youtube.com/channel/UC92Oxzg1gRXf7awoRX3GG8g/join

Glöm inte bort att prenumerera på vår kanal om ni gillar det vi gör! 👍 Kommentera gärna men glöm inte bort att hålla en trevlig ton!

Besök gärna vår hemsida på riks.se

Glöm inte bort att följa oss på: Instagram: https://www.instagram.com/riksstudios/ Facebook: https://www.facebook.com/Riksstudios Twitter: https://twitter.com/Riksstudios

Vi tar gärna emot era synpunkter på våra program: 💻 redaktion@riks.se

Tipsa oss: tips@riks.se Ansvarig utgivare: Richard Sörman

Kommentarer förhandsgranskas inte av Riks och är inte redaktionellt material. Du är själv juridiskt ansvarig för det du skriver i kommentarsfältet.

Populära artiklar

No stories found.
logo
Riks
riks.se