Morgongänget: Klimathysterin: Sverige blir en “skurkstat”

Morgongänget: Klimathysterin: Sverige blir en “skurkstat”
Publicerad den

Donera gärna via Swish: 123 121 49 31

God morgon önskar Jacob, Richard och Elias.

De terrormisstänkta muslimerna som greps vid moskén på Tyresö ska vara svenska konvertiter, enligt nya uppgifter. Samtidigt spås nu nationalisterna bli största vinnarna i EU-valet för Frankrikes del. Klimataktivister oroar sig också för att Sverige ska bli en "skurkstat" i EU-sammanhang, när man inte lever upp till de så kallade klimatmålen. Till sist har Magdalena Andersson hånats för att ha försökt sola sig i Sveriges nya Nato-medlemskap.

Bli medlem i kanalen för att stötta Riks https://www.youtube.com/channel/UC92Oxzg1gRXf7awoRX3GG8g/join

Glöm inte bort att prenumerera på vår kanal om ni gillar det vi gör! 👍 Kommentera gärna men glöm inte bort att hålla en trevlig ton!

Besök gärna vår hemsida på riks.se

Glöm inte bort att följa oss på: Instagram: https://www.instagram.com/riksstudios/ Facebook: https://www.facebook.com/Riksstudios Twitter: https://twitter.com/Riksstudios

Vi tar gärna emot era synpunkter på våra program: 💻 redaktion@riks.se

Tipsa oss: tips@riks.se Ansvarig utgivare: Richard Sörman

Kommentarer förhandsgranskas inte av Riks och är inte redaktionellt material. Du är själv juridiskt ansvarig för det du skriver i kommentarsfältet.

Populära artiklar

No stories found.
logo
Riks
riks.se