Stöld efter bilbråk i Göteborg

Genrebild.
Genrebild.
Publicerad den

En man i 35-årsåldern har blivit bestulen på kontanter i samband med ett bilbråk i Gårdsten, Göteborg. En anmälan om grov stöld och ofredande är upprättad.

Startade bråk

Strax innan 08:28-tiden stannade mannen sin bil vid Gårdsten. Ett gäng gick då fram och började bråka med honom. En av dem uppges ha tagit inringarrens bilnycklar, och därefter kastat iväg dem. Målsägande har senare upptäckt att det saknas kontanter, som han misstänker att männen stulit i villervallan. Polis har hört målsägande och därefter upprättat en anmälan gällande grov stöld samt ofredande.

Kommentarer förhandsgranskas inte av Riks och är inte redaktionellt material. Du är själv juridiskt ansvarig för det du skriver i kommentarsfältet.

Populära artiklar

No stories found.
logo
Riks
riks.se